اخبار علم و فناوریعلم و فناوری

ناسا هم تمام فعالیتهای عمومی و غیر ضروری خود رو به حالت تعلیق در آورد

در پی تعطیل شدن دولت فدرال آمریکا اتفاق افتاد

در پی به توافق نرسیدن احزاب دموکرات و جمهوریخواه برای تامین بودجه موقت دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سازمانها و ادارات دولتی یا خصوصی که به بودجه دولتی وابسته بودند، یکی یکی از دسترس خارج می شوند یا فعالیت های خود رو به حالت تعلیق در می آورند. هم اکنون ناسا هم اعلام کرد تا اطلاع ثانوی تمامی فعالیتهای عمومی و رویدادهای برنامه ریزی شده خود (مثل ارسال ماهواره) را تعطیل نموده یا تا تاریخ نامعلوم به حالت تعلیق در آورده است. ناسا 1958 احداث شده و در حال حاضر بیش از 17هزارنفر در آن مشغول به فعالیت می باشند. مجموعه فعالیتهای روزانه ناسا آنقدر وسیع است که حتی نمی توان آنها را در این نوشته نام برد. ولی شاید نگران کننده ترین موضوع وضعیت ماهواره های متعدد تحت مدیریت این آژانس مستقل باشد. در حال حاضر مشخص نیست آیا افرادی مدیریت اطلاعات دریافتی از ماهواره ها را هنوز بر عهده دارند تا همه چیز رهاشده است. شاید این خبر بدترین خبر ممکن برای دانشمندان و پژوهشگرانی باشد که به اطلاعات روزانه ماهواره های ناسا برای تجزیه و تحلیلهای علمی احتیاج دارند!!!

خبر تکمیلی:

بر اساس بررسی های انجام شده خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر عدم دسترسی به داده های ماهواره ای ناسا دریافت نشده و ظاهراً تامین داده ها به هنگام است.

دکتر بهزاد رایگانی

دکتر بهزاد رایگانی، عضو هیات دانشکده محیط زیست وابسته به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد. وی دانش آموخته رشته مهندسی منابع طبیعی-بیابان زدایی از دانشگاه تهران است. ایشان بیش از 15 سال در حوزه سنجش از دور و سامانه های اطلاعات جغرافیایی تجربه کار پژوهشی دارد و از سال 1392 در دانشکده محیط زیست استاد دروس سامانه های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور در مقطع کارشناسی ارشد می باشند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

اینها را هم ببینید

بسته
Translate »
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
بسته