اخبار علم و فناوریعلم و فناوری

نوآ تمام فعالیت های غیر ضروری شبکه های اجتماعی و سایت خود را به حالت تعلیق درآورد!

در پی تعطیل شدن دولت فدرال آمریکا اتفاق افتاد

همانگونه که در خبرها هم مطلع شدید، مهلت تعیین شده برای توافق بر سر لایحه بودجه آمریکا به سر آمده و روند تعطیلی نهادهای دولت فدرال آغاز شده است. به گزارش ایسنا، نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوریخواه نتوانستند به توافقی برسند که باعث تامین بودجه موقت دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شوند. بر همین اساس نهادهای دولتی آمریکا بودجه ای برای ادامه فعالیت ندارند, اخیراً اداره اقیانوسی و جوی ایالات متعهد در صفحه رسمی خود اعلام کرد، سایت NOAA.gov و اغلب سایتهای وابسته و کانالهای شبکه اجتماعی خود را به روز رسانی نخواهد کرد.

این اداره توصیه کرده اطلاعات هواشناسی ضروری از سایت هواشناسی دریافت شود. جالب است بدانیم نوآ بر روی شرایط اقیانوسی و جوی کل جهان متمرکز است و ضمن اعلان هشدارهای هواشناسی، چارتهای دریایی و راهنمایی هایی برای حفاظت منابع اقیانوسی و ساحلی فراهم می کند. این اداره بیش از 11هزارنفر شاغل دارد و مجموعه گسترده ای از فعالیتها از جمله تامین بودجه و حمایت مالی از ماهواره های هواشناسی و اقیانوسی از دیگر وظایف آن است. همانگونه که در شکل زیر مشاهده می شود، مجموعه سری ماهواره های مدارثابت GEOS، ماهواره های مدار قطبی NOAA و ماهواره های توپوگرافی JASON همگی توسط این سازمان تامین بودجه شده اند و مدیریت اطلاعات آنها بر اساس نظر این اداره کل صورت می پذیرد. با تعلیق فعالیتها، قرار نیست هیچ اطلاعاتی بروزرسانی شود، مشخص نیست، اطلاعات ارزشمند تحت مدیریت این اداره کل در این دوره چه سرنوشتی خواهند داشت.

دکتر بهزاد رایگانی

دکتر بهزاد رایگانی، عضو هیات دانشکده محیط زیست وابسته به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد. وی دانش آموخته رشته مهندسی منابع طبیعی-بیابان زدایی از دانشگاه تهران است. ایشان بیش از 15 سال در حوزه سنجش از دور و سامانه های اطلاعات جغرافیایی تجربه کار پژوهشی دارد و از سال 1392 در دانشکده محیط زیست استاد دروس سامانه های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور در مقطع کارشناسی ارشد می باشند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

اینها را هم ببینید

بسته
Translate »
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
بسته