کتابکتاب رشته آلودگی

کتاب جامع Water Wastewater Microbiology

همانطور که می دانید در حال حاضر در قرن 21 جنگ بر سر منابع طبیعی علی الخصوص آب است. این طلای آبی رنگ بیش از 70% سطح زمین را فرا گرفته و متاسفانه حجم زیادی از آن آلوده می شود، که همزمان با وقوع خشکسالی می تواند خسارات جانی و مالی زیادی را متحمل شود. در میان این عوامل آلایندگی، شاید بتوان گفت تا حد زیادی به گردن انسان است. که در واقع منظور همان فعالیت های بشری است.

منابع اصلی آلودگی آب شامل آلودگی های شهری، صنعتی و کشاورزی هستند. که پساب ها و یا ففاضلاب های خروجی از منازل، مراکز صنعتی و کارخانجات و ………. و ورودشان به آب ها می تواند سبب ساز آلودگی گردند. از جمله آنها آلودگی میکروبی است که می تواند کیفیت آب را کاهش دهد.وجود عوامل باکتریایی (تخم انگل، نماتدها، ویروس ها، پروتوزوآها،کلی فرم های مدفوعی و غیر مدفوعی) می توانند هزینه های زیادی را جهت تصفیه متوجه انسان کنند.

در این کتاب به بررسی میکروبیولوژی آب و فاضلاب پرداخته و این کتاب یک کتاب مرجع و جامعی است برای این مبحث. علاقه مندان را به خواندن این کتاب دعوت می کنم.

مشاهده ادامه این مطلب فقط برای اعضای سایت فراگیر علمی تخصصی محیط زیست فراهم می باشد. خواهشمنداست جهت مشاهده کامل این نوشته، ثبت نام کنید و به حساب کابری خود وارد شوید. ثبت نام در اینجا کاملاً رایگان است.

شفق

دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس رشته آلودگی های محیط زیست می باشم.

مطالب مرتبط

58 thoughts on “کتاب جامع Water Wastewater Microbiology”

  1. موضوع بسیار جالب و کاربردی است. اهمیت این موضوع هنوز برای جامعه ما جا نییفتاده. و عواقب بدی در پی خواهد داشت- و کار به جایی می رسه که از دست کسی کاری بر نمی آید.
    در ضمن اگر کتابی در زمینه آینده پژوهی در محیط زیست بگذارید نیز خالی از لطف نخواهد بود

  2. نحوه امتیاز دهی منجر به کاهش بازدیدکنندگان سایت خواهد شد.
    نیاز به مقالات آنی و لحظه ای است و زمانی برای درج نظرات و تلاش بلاجبار برای کسب امتیاز وجود ندارد.
    لطفا تجدید نظر شود

پاسخی بگذارید

Translate »
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
بسته