آموزش مقدماتی GISآموزش_های_پایهترفندستانمحتوای آموزشی GIS یا RS

استفاده از مسیرهای نسبی (Relative Path) در ArcMap- رفع مشکل ذخیره لایه های همراه سند نقشه

وقتی یک لایه به نقشه اضافه می کنید ، ArcMap مسیر خود را در سند نقشه ذخیره می کند وقتی نقشه  را باز می کنید ، ArcMap با استفاده از این مسیرهای ذخیره شده ، داده های لایه مورد نیاز خود را پیدا می کند. اگر ArcMap نتواند داده های مربوط به یک لایه را پیدا کند ، لایه باز هم در جدول فهرست ArcMap ظاهر می شود ، اما البته در نقشه ظاهر نمی شود. در عوض ، ArcMap یک علامت تعجب قرمز (!) را در کنار نام لایه قرار می دهد تا نشان دهد که مسیر آن نیاز به تعمیر دارد. می توانید اطلاعات مربوط به منبع داده یک لایه را مشاهده کرده و با کلیک روی برگه Source در پنجره ویژگی لایه ، آن را تعمیر کنید.

مسیرها می توانند مطلق یا نسبی باشند. نمونه ای از یک مسیر مطلق:

C: \ EsriPress \ GIST1 \ Data \ UnitedStates.gdb \ USCities. برای به اشتراک گذاشتن اسناد نقشه

ذخیره شده با مسیری مطلق، که هر کسی بتواند از نقشه استفاده می کند، سند باید دقیقاً همان مسیری را برای لایه های نقشه، در رایانه خود داشته باشد. که بجای آن، از گزینه مسیر نسبی استفاده می شود.

مشاهده ادامه این مطلب فقط برای اعضای سایت فراگیر علمی تخصصی محیط زیست فراهم می باشد. خواهشمنداست جهت مشاهده کامل این نوشته، ثبت نام کنید و به حساب کابری خود وارد شوید. ثبت نام در اینجا کاملاً رایگان است.

عابد ترابی نیا

کارشناس ارشد آلودگی محیط زیست- پژوهشگر- کارشناس و مدرس GIS- (سنجش از دور) RS- مدل سازی آلودگی صوت- نرم افزار های مرتبط با محیط زیست و نقشه سازی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

Translate »
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
بسته